Şirinevler Mh. - Yeşil Mh. Arası Yaya Üst Geçit Köprü Projesi
Eklenme Tarihi: 28.11.2013 3317 Görüntülenme

Şirinevler Mh. - Yeşil Mh. Arası Yaya Üst Geçit Köprü Projesi

Karabük Belediyesi tarafından yapılan, 5 Mahalleyi 200 Evlere bağlayan ve “Karabük’ün Boğaz Köprüsü” olarak anılan Şirinevler - Yeşil Mh. Arası Yaya Üst Geçit Köprüsü törenle 25 Aralık 2013 tarihinde hizmete açıldı.

Açılışa Esentepe ve 200 Evler halkı yoğun ilgi gösterdi.Açılışta Karabük Vali Yardımcısı Abidin Ünsal da katıldı.

Yıllardır Esentepe, Kurtuluş, Hilal tepe, Kapullu ve Yeşil mahalle sakinlerinin 200 evler mahallesinde bulunan yakınları ile önümüzdeki günlerde açılışı olacak olan Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine daha rahat ve kısa sürede gitme hayalleri nihayet gerçekleşti.Açılışa Karabük Vali Yardımcısı Abidin Ünsal, Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, bazı meclis üyeleri, bazı sivil toplum örgüt temsilcileri, kalabalık Esentepe ve diğer mahalle sakinleri katıldı.

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin Esentepe mahallesinde yaptığı toplantıda mahalle sakinlerinin ortak isteği olarak Muhtar Celal Delibasan tarafından dile getirilen 200 evlere bağlantı köprüsü 3.5 ay gibi kısa bir süre de yapılarak hizmete girdi.

Esentepe girişinde yapılan törene çok sayıda mahalle sakini katıldı. Mahalle Muhtarı Celal Delibasan yaptığı konuşmada mahalle toplantısında dile getirdiğimiz bu köprüyü yapmasından dolayı ilk önce Belediye Başkanı Rafet Vergili ve emeği geçen herkese teşekkür ederken, bir de mahallelerine sosyal yaşam merkezi yapılmasını istedi.

Belediye Başkanı Rafet Vergili kerametin kendilerinde değil, halkta olduğunu onların duaları sayesinde tüm işlerinin rast gittiğini belirterek” Biz bu yola çıkarken şuna söz vermiş idik, Karabük’ün 1 lirasını heba etmeden, sizden topladığımız 1 liraları tekrardan size hizmet olarak geri çevireceğiz diye söz vermiş idik. Kayabaşından Beşbinevler mahallesine kadar yaptığımız hizmetler ortada. 4.5 sene içinde Karabük’ün % 95 ine doğal gaz getirerek bir Türkiye rekoru kırdık. Su hattının % 70 ni yeniledik. Eğer Karabük çevresindeki 6 vilayeti sayıp bizim yaptığımız bu işi oralarda da yapıldıysa ben bugün bu Belediye başkanlığını bırakacağım.

Bakın yarın bu yaptığımız köprüyü de eleştirecekler. Şu anda hangi mantık ile battı çıktıyı eleştiriyorlarsa, bakın eğer o battı çıktı yapılmasa idi, şimdi Karabük’ün trafik sorununu çözme imkanları olmayacak idi. Bu köprüyü de eleştirecekler, niye 6 metre, niye sekiz metre olmadı diye. Biz bu köprüyü yaya köprüsü yaptık. 8 metre yapmanın hiçbir mantığı yok araba yokuş aşağı yukarı inip çıkarken yoruluyor mu ? Ama bizler inip çıkarken yoruluyorduk, eleştirecekler tabi. Bizim için hiç problem değil. Muhalefet Partili bir Belediye olmamıza rağmen bizim hiç para problemimiz olmadı. Türkiye’de rüşvetin konuşulmadığı, adam kayırmanın olmadığı tek Belediyesiyiz. Keramet bizde değil sizlerde, sizleri duası ile tüm işimiz yolunda gitti. Bizleri dualarınızdan eksik etmeyim”.

ESENTEPE MAHALLESİ'NE 2 MÜJDE
Köprü açılışında Esentepe mahalle sakinlerine de 2 müjde veren Başkan Vergili ”Muhtarımız bizden bir sosyal yaşam merkezi yapmamızı istedi. Hemen bununla ilgili çalışmalara başlayacağız. Ama bu mahalle dahil hiçbir mahallemiz de 1 metrekarelik dahi yer yok. Önümüzdeki dönemde sizlerin oyları ile tekrar göreve gelirsem. Diğer mahalleler de yaptığımız gibi paramızla bir 2 dönüm yer alıp oraya hem sosyal yaşam merkezi hem de park yapacağım. Ayrıca uygun bir yere ya yürüyen merdiven veya yatay asansör yapacağım. Şimdi den hayırlı olsun. Ayrıca bu mahalle dahil diğer geri kalmış mahallelerde yeni İmar planı getireceğiz. Buraları değerlendireceğiz. 200 evler gibi mahalleniz de değerlenecek. Önümüzdeki dönem yapacağımız yeni İmar planları ile bu mahalleler altın çağını yaşayacak” dedi.

Karabük Vali Yardımcısı Abidin Yüksel ise Belediyelerin görevleri arasında halkın yararına iyi şeyler yapmaktır. Ben de merak edip geldim gördüm gerçekten çok yararlı bir hizmet olmuş. Buradaki bu kalabalığı görünce halkımızın yararına yapıldığını daha iyi anladım” dedi.

Daha sonra dua edilip kurban kesildikten sonra kurdele kesimi yapıldı. Halk Belediye Başkanı ile 200 evlere doğru yürüdüler. Esentepe istikametinden köprü üzerinden yürüyenleri 200 evler ve Şirinevler Mahalle sakinleri karşıladı. Şirinevler Mahalle Muhtarı Haluk Kefelioğlu ile Ada tepe mahalle muhtarı Davut Çayır Belediye Başkanına çiçek verdi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post

Bilgi Sistemi Projesi

29.04.2019 412 Görüntülenme

İlimiz Merkez İlçedeki mekansal varlıklara ait grafik, sözel, multimedya verilerin toplanması, değerlendirilmesi, işlenmesi, analizi ve gösterimine yönelik yazılım, donanım ve işlem bileşenlerini bütünleşik olarak içeren özel bilgi sistemi faaliyete geçti.

Post

Sıfır Atık Projesi

15.04.2019 244 Görüntülenme

Sıfır Atık Projesi kapsamında atıkları kontrol altına almak ve gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmayı amaçlayan ve bu konudaki faaliyetlerini aralıksız sürdüren Karabük Belediyesi, Atık Getirme Merkezi üniteleri ve geri dönüşüm üniteleri yerleştirildi. Böylece elektrikli ve elektronik eşyalar, kağıt, karton, plastik, metal, cam, tekstil atıkları ve bitkisel atıklar ayrı ayrı sınıflandırılıp, toplanarak geri dönüşüme tabi tutulacaktır.

Post

Şirinevler Peyzaj Düzenleme Projesi

05.03.2019 1029 Görüntülenme

Araç ve yaya trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerden birisi olan Şirinevler Bulvarı, yaptığımız peyzaj düzenlemesi ile modern ve estetik bir görünüme kavuştu. Orta refüj ve trafik adası üzerinde konuşlandırılan 11 adet fıskiyeli ahşap görünümlü havuz, hastane duvarı üzerinde yer alan 4 adet su perdesi ve 50 adet saksı formunda süs bitkisiyle hemşehrilerimize görsel bir zenginlik yaşatıyor. Ayrıca Araştırma hastanesi arkasında yeni açılacak bulvar ile trafik ulaşımı ciddi ölçüde rahatlatılmıştır.